Dolny Śląsk

Cudze chwalicie. Swojego nie znacie – Dolny Śląsk

Cudze chwalicie swego nie znacie. Dolny śląsk, kraina pięknych krajobrazów, zamków, grodzisk, tych utrzymanych w dobrym stanie jak i tych zaniedbanych. Wsie i miasteczka ładnie położone w śród dolin i pagórków porośniętych lasami.
Szklarska Poręba, Karpacz, to kurorty, gdzie turyści zostawiają naprawdę duże pieniądze. W regionie tym bardzo dobrze, rozwinęła się agroturystyka. Baza noclegowa jest bardzo bogata. Małe hoteliki i gospodarstwa agroturystyczne wstanie są zapewnić, spanie dla kilku tyś.
turystów. Dolny Śląsk to jeden z najatrakcyjniejszych regionów Polski. Aktywny wypoczynek w krainie opuszczonych zamków, mrocznych tajemnic, w śród pól i szczytów. Absolutnie nr. jeden na mapie atrakcji jest zamek Książ. to jeden z największych zamków w Europie. Kłodzko jedno z piękniejszych miast śląska z pięknym mostem na Młynarce. Zamek chojnik najwyżej położony zamek w Polsce. Złoty Stok i Kamieniec kopalnie złota. W złotym stoku podobno ukryta jest ciężarówka ze spirytusem, zabezpieczona przez żołnierzy radzieckich