Mazowieckie

Jaką trumnę wybrać dla zmarłego?

Trumna do kremacji zapewnia godny szacunku sposób transportu ciała, zanim szczątki trafią do krematorium. Może być również użyta podczas pogrzebu, jeśli jest on organizowany przed ostatecznym rozdysponowaniem zwłok. Biorąc pod uwagę proces kremacji, trumna powinna być sztywna, szczelna i pozbawiona części metalowych. Oto kilka ważnych rzeczy, które należy wiedzieć, jeśli planują Państwo zakup lub wynajem trumny kremacyjnej.

Co należy wiedzieć przy wyborze trumny do kremacji ?

Istnieją różne materiały, z których wykonana jest trumna do kremacji. Należą do nich metal (zazwyczaj stal, miedź lub brąz) i drewno (mahoń i dąb, między innymi). Jeśli szukasz bardziej ekonomicznych opcji, dostępne są również materiały alternatywne. Należą do nich prasowany karton i biodegradowalne opcje, takie jak bambus, rattan i tkane liście bananowca. Koszt trumny kremacyjnej zależy od typu, który będzie potrzebny do usługi. Cena może wahać się od 100 do 1,000 PLN , w zależności od preferowanego materiału. Inną rzeczą do rozważenia, jeśli planujesz kupić od strony trzeciej jest koszt dostawy. Zapytaj o to przed sfinalizowaniem zakupu.

Trumna jest kremowana wraz z ciałem w piecu, który nagrzewa się do temperatury 760-980 stopni Celsjusza. Po zakończeniu procesu pozostaną tylko metalowe gwoździe z trumny i fragmenty kości, które zostaną zredukowane do popiołu i zazwyczaj rozrzucone na wietrze.