Dolny Śląsk

Rolety podtynkowe – nowoczesne rozwiązania ochronne

Współczesne budownictwo wymaga stosowania nowoczesnych rozwiązań związanych z bezpieczeństwem. Odpowiednią ochronę okien i drzwi mogą zapewnić odpowiednio wkomponowane w konstrukcje budynku rolety podtynkowe, które poza izolacją akustyczną oraz termiczną, dodatkowo zapewniają estetyczny wygląd. Jednak zastosowanie tego typu konstrukcji ma nie tylko same zalety, ale wiąże się również z dużymi wymaganiami.

Rolety podtynkowe – wady i zalety

Zastosowanie zewnętrznych osłon pozwala ochronić wnętrze domu przed niepożądaną zmianą temperatury czy szkodliwym hałasem, a także zapewnić bezpieczeństwo utrudniając dostęp do środka budynku. Istotną zaletą przemawiającą za zastosowaniem rolet podtynkowych jest brak konieczności ingerencji w konstrukcję okien i drzwi. Nie potrzebne jest montowanie na ich ramach dodatkowych elementów takich jak prowadnice czy rolki. Dodatkowo żadne elementy nie są widoczne na zewnętrznej elewacji budynku, przez co zachowany zostaje jego pierwotny wygląd.

Rolety podtynkowe wymagają zaplanowania ich montażu już na etapie projektowania budynku. Konstrukcja montowana jest pod warstwą izolacyjną ściany w specjalnie przygotowanych w tym celu wnękach znajdujących się w nadprożach. Stworzenie tego typu przestrzeni w już istniejącej ścianie było by wysoce kosztowne, dlatego przygotowane powinny być jeszcze na etapie budowy.