Mazowieckie

Wycieczka do Warszawy

warszawa

Gdy mamy jedynie kilka dni wolnego a pragniemy odmiany możemy zrobić sobie wycieczkę do Warszawy. Taki pomysł może wydawać się banalny wszystkim tym, którzy w Warszawie byli wiele razy. Jednocześnie warto podkreślić, że jest wielu Polaków, którzy nigdy nie byli w stolicy albo tylko przejeżdżali przez to miasto. Są i tacy, którzy ostatni raz w Warszawie byli 20 lat temu i sądzą, że wszystko jest po staremu a tymczasem to już całkiem inne miasto. Do Warszawy możemy dojechać każdym dowolnym środkiem: samochodem, autobusem, busem, koleją oraz przylecieć samolotem. Osobom, które przyjeżdżają na wycieczkę polecamy autobus i pociąg, bo wszystkie największe dworce w Warszawie mają dobrą komunikację miejską.

Po mieście możemy jeździć autobusami, głównie niskopodłogowymi, tramwajami, pociągiem oraz metrem. Już same przejażdżki komunikacją miejską pozwalają na podziwianie ciekawych widoków. Jeśli chodzi o tani nocleg to warto wybrać schronisko młodzieżowe albo jeden z licznych hosteli Warszawa. Polecamy szczególnie schronisko młodzieżowe przy ul. Smolnej, które jest w centrum blisko ulicy Nowy Świat. Zwiedzanie Warszawy najlepiej rozpocząć od okolic Dworca Centralnego. Zobaczymy tu Pałac Kultury, Hotel Marriott, Aleje Jerozolimskie, ulicę Marszałkowską i dawne domy handlowe Wars, Sawa, Junior, Smyk. Pieszo albo tramwajem można udać się w kierunku ulic Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, które zaprowadzą nas na Starówkę. Te ulice koniecznie należy pokonywać pieszo i podziwiać po drodze kamienice, Uniwersytet Warszawki, Płac Prezydencki. Widok Kolumny Zygmunta będzie zwiastował, że jesteśmy na Starówce. Niedaleko warto także udać się na Plac Piłsudskiego i zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Na drugi dzień zwiedzania polecamy Łazienki Królewskie.

W niedziele w letnie miesiące odbywają się tam koncerty fortepianowe, gdzie wstęp jest wolny. Na drugą część dnia warto udać się autobusem na południe Warszawy by zwiedzić Pałac w Wilanowie wraz z urokliwym parkiem.