Warmińsko-Mazurskie

Elbląg – co warto zobaczyć w tym mieście?

Na pograniczu Żuław Wiślanych i Wysoczyzny Elbląskiej czeka na turystów wiele ciekawych zakątków. Kto w czasie wędrówek po Polsce dotrze w te strony, ten z pewnością nie będzie żałować. Gdzie warto zajrzeć, by możliwie jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w tym miejscu? Jednym z najciekawszych miast, którego w trakcie wycieczki pominąć nie można, jest Elbląg. To na jego terenie czekają na nas ciekawe atrakcje turystyczne i zabytki, obok których trudno przejść obojętnie. Choć to miasto zostało poważnie zniszczone podczas II wojny światowej, po starannej odbudowie może ono urzekać swym historycznym charakterem i atmosferą wiekowego ośrodka miejskiego. O jego wspaniałej przeszłości przypominają nam skutecznie liczne atrakcje turystyczne i zabytki, z którymi spotykać się tu będziemy niemal na każdym kroku. Na które z nich warto zwróć szczególną uwagę podczas wycieczki?

Uwagę większości turystów przyciąga przede wszystkim katedra św. Mikołaja, uznawana za najciekawszą budowlę miasta i jego najbardziej charakterystyczny zabytek. W jej wnętrzu zachowało się sporo ciekawych zabytków sztuki sakralnej, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługuje pochodząca z końca XIV wieku chrzcielnica. Na terenie miasta uwagę gości przyciągają również pozostałości zamku krzyżackiego. Dawny zamek to obecnie Muzeum Archeologiczno – Historyczne, którego rola polega na upowszechnianiu wiedzy na temat przeszłości miasta. Placówka ta może się jednocześnie pochwalić licznymi dziełami sztuki ludowej, dzięki którym każdy turysta może szybko poszerzyć swą wiedzę na temat kultury i sztuki Żuław.

Ważną atrakcją, z której Elbląg może być wyjątkowo dumny, jest też Kanał Ostródzko – Elbląski. Ten ciekawy szlak łączy Elbląg z Ostródą, a podróż nim jest dla turystów wspaniałą przygodą. Wycieczki połączone z rejsem po tym kanale są jednocześnie świetnym sposobem na poznanie piękna tej części Polski.

Comment here